Вести од Трансфери

Актуелно

Алборг ќе менува тренер

Данскиот дрим тим ќе бара нов тренер за следната сезона

Прочитај повеќе

ПСЖ не го дава Шипжак

Најдобриот стрелец на ПСЖ доби нов договор

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Конан, Кларица, Киреев, Гвардиола...

Преглед на последните трансфери низ ракометна Европа

Прочитај повеќе

Нов клуб за екс голманот на Алкалоид, Алехандро Ромеро

Алехандро Ромеро на лето заминува и од Сесон Рен

Прочитај повеќе

Хорват се врати во Загреб

Златко Хорват повторно е загребов играч

Прочитај повеќе