Вести од месец Јануари, 2023

Ново: Тренерите ќе предизвикуваат судиски одлуки

ЕХФ воведува мали новитети во играта, се однесуваат на судењето

Прочитај повеќе

Финалето ќе го судат Начевски и Николов

Македонски судии во финалето на Светкото првенство

Прочитај повеќе

По девет години победи, Вардар падна пред Татран

Послаб Вардар немаме гледано со години

Прочитај повеќе

Прекоманда за Петар Атанасијевиќ

Братското дуо повторно ќе игра во иста екипа

Прочитај повеќе

Денеска игра Вардар, каде да гледате?

СЕХА лигата стартуваше неделава, а денеска на терен ќе го видиме и македонскиот првак Вардар

Прочитај повеќе