Вести од месец Јануари, 2023

РФМ ги донираше средствата од хуманитарната вечер

РФМ ги донираше средствата собрани за време на хуманитарниот натпревар меѓу бившите и сегашните репрезентативци

Прочитај повеќе

Величествен дочек на шампионите

Илјадници Данци се собраа во центарот на Копенхаген

Прочитај повеќе

И Пелистер со нула ја почна годината

По Вардар и вториот македонски тим со пораз тргна во СЕХА шампионатот. Војводина лесно на крај со Е. Пелистер

Прочитај повеќе

Го паметите ли Питлик: Животна желба ми е да играм во Вардар

Откритието на СП, Симон Питлик, своевремено беше голем фан на македонскиот Вардар

Прочитај повеќе

Денеска игра Е. Пелистер, каде да гледате?

По бледиот старт на Вардар во СЕХА, Е. Пелистер има шанса да го поправи впечатокот на македонските екипи во ова натпреварување

Прочитај повеќе