Вести од месец Јануари, 2023

Хрватска се моли за ново чудо, играат Египет, Данска, каде да гледате?

Последен ден од групната фаза на Светското првенство во Полска и Шведска

Прочитај повеќе

Екс вардарец кажа збогум на репрезентацијата

Покрај селекторот од редовите на Црна Гора заминува и капитенот

Прочитај повеќе

Прва тренерска смена, Ц. Гора остана без селектор

Тренерска смена на кормилото на репрезентацијата на Црна Гора

Прочитај повеќе

Словенија со нов „лик“, ја разби Црна Гора

Се сменија силите во однос на 2022 година, кога Црна Гора беше сензација

Прочитај повеќе

Украина ќе ни биде домаќин во Унгарија

Женската репрезентација на Македонија против Украина ќе игра на неутрален терен

Прочитај повеќе