Вести од месец Јули, 2022

Ангелов нема да ја води Струга

Најавениот тренерски трансфер, нема да се релизира

Прочитај повеќе

Грчки тест за кадетите

Два контролни натпревари ќе одиграат кадетите на Маврово

Прочитај повеќе

Освоија титула - добија нов договор

ПИК Сегед ја продолжува соработката со тренерското дуо

Прочитај повеќе

Место во Вардар, заврши во Данска и ќе игра ЛШ

Несуденото засилување за Вардар за следната сезона, потпиша договор со клуб од Данска

Прочитај повеќе

Ла каса де Хендбал

Македонија во јануари ќе си има работа со репрезентација што тргнува по нов модерен пат

Прочитај повеќе