Вести од месец Јули, 2022

Историски момент во Скопје, прв пат топка без лепак

Нови правила и нови топки ќе бидат во игра на мундијалот во Македонија

Прочитај повеќе

Кадетите ја победија Грција на првиот тест

Машката кадетска репрезентација беше подобра од грчкиот состав на првата контрола

Прочитај повеќе

Раководството на РФМ ги посети кадетките

Претседателот на РФМ и генералниот секретар денеска беа во посета на македонските репрезентативки

Прочитај повеќе

Kондев повторно го одбра Тиквеш

Кавадарчани ќе летаат со истите крила

Прочитај повеќе

Вардар се поднови со црногорски кадет

Вардар ја пополни централната бековска позиција со ракометар од Црна Гора

Прочитај повеќе