Вести од месец Јули, 2022

Полуфинале за македонските судии во Полска

Младиот македонски судиски пар ја оправда довербата и доби важен меч за судење

Прочитај повеќе

Познати групите за струшкиот турнир

Славеникот ги одреди групите на јубилејниот турнир

Прочитај повеќе

Нелоски тренер-практикант во Голден Арт

Поранешниот репрезентативец ќе има нова улога во претстојната сезона

Прочитај повеќе

СП го отвораме со Сенегал

Македонија утре на терен на прв меч од Светското кадетско првенство

Прочитај повеќе

Битолчани го одбраа Радовиќ за капитен

Еурофарм Пелистер реши капитен на тимот да биде Црногорецот Мирко Радовиќ

Прочитај повеќе