Вести од месец Јули, 2022

Дибиров: Среќен сум што дојдов во Загреб, клуб со таква историја

Прва изјава на Дибиров како играч на ППД Загреб

Прочитај повеќе

Додиќ е МВП, но Кико Кошта е првата ѕвезда на ЕП

Одбран ол стар тимот на М20 Европското првенство во Португалија

Прочитај повеќе

Финале за Начевски и Николов во Каиро

Македонските судии ќе го судат мечот за злато на Африканскиот шампионат

Прочитај повеќе

Шпанија е М20 европски шампион

Португалија не успеа по втор пат против Шпанија, на нивна жал, во финалето на ЕП

Прочитај повеќе

Македонија му дадде 51 гол на Косово

Убедлива победа на македонската репрезентација на ЕХФ Шампионатот во Варна

Прочитај повеќе