Вести од месец Јули, 2022

Kокшаров ќе го води Ростов Дон

Поранешниот директор и тренер на Вардар се спрема за нова функција

Прочитај повеќе

Пешевски: Доаѓам со полн куфер желби и амбиции

Репрезентативниот пикер следната сезона ќе го носи дресот на битолскиот суперлигаш

Прочитај повеќе

Е. Пелистер го откри новиот состав и тргна со подготовки

Битолчани почнаа со подоготовките за следната сезона

Прочитај повеќе

Двајца Македонци во ист клуб во Шпанија

Дарко Димитриевски по една сезона во Германија, се враќа во Шпанија

Прочитај повеќе

Полуфиналето е тешко дофатливо за јуниорите

Македонија не успеа да обезбеди полуфинале на едно коло до крајот на групата

Прочитај повеќе