Вести од месец Февруари, 2022

ЕХФ воведе санкции кон Русија и Белорусија

ЕХФ влезе во шемата на сакнционирање на се што е руско и белоруско

Прочитај повеќе

На позајмица оди уште еден играч на Металург

Уште еден играч заминува краткорочно од редовите на Металург

Прочитај повеќе

Е. Пелистер пак ослабен, без Табоада...

Тројца ракометари нема да бидат во тимот на Е. Пелистер и за мечот со Татабања

Прочитај повеќе

Отпаднаа Штериова и Јовановска за дуелите со Словенија

Македонија во среда патува на прв дуел со Словенија во рамки на ЕХФ Еуро Куп

Прочитај повеќе

Куп на Македонија: Ждрепка за групна фаза

Утре ќе се одржи ждрепката за Куп на Македонија. Екипите ќе се борат за пласман на Фајна фор турнир

Прочитај повеќе