Вести од месец Декември, 2022

Македонија со изменет состав денеска со Црна Гора

Селекторот ќе направи ротација во составот за денешната средба

Прочитај повеќе

Рехабилитантот Лео Дутра доаѓа во Вардар

Бразилец, тазе вратен на терен по долга пауза е првото засилување за Вардар за Плејоф

Прочитај повеќе

Кил (пак) не успеа, голманот на БиХ верен на Флензбург

Флензбург сега има два голмана со 5+ години договор

Прочитај повеќе

Лазаров: Да не се опуштаме, имаме многу работа пред нас

Селекторот задоволен од денешниот меч

Прочитај повеќе

Македонија ја „прелета“ Црна Гора

Прва контрола на македонскиот тим пред СП

Прочитај повеќе