Вести од месец Декември, 2022

Кадетите завршија како четврти во Германија

Македонскиот тим не успеа да го совлада Египет и на четвртото место го заврши настапот на Шпаркасе Куп

Прочитај повеќе

Иван Чупиќ го пропушта СП

Поранешниот вардаров играч има проблем со коленото

Прочитај повеќе

Tесен пораз и битка за трето место за Македонија

Македонија ќе игра за третото место на Шпаркасен Куп

Прочитај повеќе

Томовски: Веруваме во нас, но нема да летаме во облаци

Голманот на македонската репрезентација со преглед на подготовките и очекувањата од мундијалот

Прочитај повеќе

Кадетите се во полуфинале!

Македонскиот тим ја совлада Холандија и утре излегува на мегдан со Исланд, во полуфинале

Прочитај повеќе