Вести од месец Ноември, 2022

Павле во Е. Пелистер до 2026

Уште еден играч на битолскиот тим потпиша нов повеќегодишен договор

Прочитај повеќе

Нов шок за Кил, Јохансон е аут

Уште еден битен играч на Кил е вон терен

Прочитај повеќе

Костески и даде 15 гола на Дукла

Македонскиот интернационалец уште еднаш се прослави на натпревар во првенството на Чешка

Прочитај повеќе

ПРЕГЛЕД: ЛШ, повреди во Пелистер, состав на Аргентина

Се што пропуштивте вчера, прочитајте денеска

Прочитај повеќе

Состав за СП: Цела Аргентина „странци“

Познат составот на Аргентина за мундијалот на кој ќе игра против Македонија

Прочитај повеќе