Вести од месец Ноември, 2022

ВИДЕО: Митревски симна зицер во последната минута, но...

Голема драма на натпреварот меѓу Спортинг и Порто

Прочитај повеќе

Јагањац мора на операција

Германските доктори донесоа одлука за поранешниот бек на Металург

Прочитај повеќе

Нова повреда и повторно во Кил

Уште еден познат играч ќе мора да паузира три месеци

Прочитај повеќе

Почна „лицитација“ за Фајнал фор на Европска лига

За разлика од Ф4 на ЛШ кои имаат домаќини во Келн и Будимпешта, за Европската лига се аплицира

Прочитај повеќе

ЕХФ ја одби Русија

ЕХФ ја одби жалбата на Русија

Прочитај повеќе