Вести од месец Октомври, 2022

Барса лесно со „македонскиот“ Ваљадолид

Европскиот шампион играше со Ваљадолид, екипа во која има македонски играчи

Прочитај повеќе

Ќе брани во ЛШ до 45 години

Норвешкиот голман нема намера да запре

Прочитај повеќе

Викендов се игра Супер лига, каде да гледате?

Денеска и утре се игра првото коло од вториот круг, односно осмото коло од машката Супер лига

Прочитај повеќе

Веспремци го бранеа тренерот на Сегед

Хуан Карлос Пастор, тренерот на ПИК Сегед доби провокативно прашање на прес конференцијата по мечот со Веспрем

Прочитај повеќе

Кил уште еднаш лошо приземјен во ЛШ

Неколку високи порази запишаа црно-белите за кратко време на стартот на сезоната

Прочитај повеќе