Вести од месец Maj, 2021

Нови правила: Шут во лице - задолжително исклучување

Следната сезона ќе бидат тестирани три промени на правилата на играта

Прочитај повеќе

Целје се симна од тронот, Словенија има нов шампион

По осум години Целје веќе не е првак на Словенија

Прочитај повеќе

Реми на скопското дерби, Металург поразен во Битола

Одиграно 12 коло од машката Супер лига

Прочитај повеќе

Уште две оставки стигнаа до ИХФ

Шпанецот Рамон Гаљего не е единствениот што се повлекува од ИХФ

Прочитај повеќе

Вардар против Загреб за „Ф4“ на СЕХА

Закажан е очекуваниот дуел на двата вечни тима во СЕХА. Во септември ќе има само еден

Прочитај повеќе