Вести од месец Декември, 2021

Крилото на Ц. Гора се повреди на мечот со Кувајт

Црна Гора славеше тесна победа над Кувајт, а притоа им се повреди левото крило

Прочитај повеќе

Австриецот се одомаќини во Грција

Австрискиот голман се одомаќини во Грција

Прочитај повеќе

Томовски: Египет беше лоша епизода, да докажеме дека вредиме повеќе

Голманот на Македонија има големи очекувања пред стартот на ЕХФ Еуро

Прочитај повеќе

Лазаров: Нема да се откажеме од ниту еден играч

Најсреќен ќе бидам ако нема потреба да го користам играчот Кирил Лазаров,

Прочитај повеќе

Лазаров со едно ново име во составот

Селекторот Лазаров мораше да направи една измена во составот

Прочитај повеќе