Вести од месец Декември, 2021

Поповски потпиша нов договор со Амичитија

Македонскиот интернационалец останува во Швајцарија

Прочитај повеќе

Гисласон: Јирген Клоп ми е инспирација

Селекторот на Германија учи од фудбалски тренер

Прочитај повеќе

Ѓоргиев: Се трудиме да влеземе во системот

Македонската репрезентација го анализира првиот меч и се спрема за втората средба со Кувајт

Прочитај повеќе

Лазаров: Среќен сум, пристапот ни беше одличен

Селекторот задоволен од пристапот и залагањето на помладите ракометари

Прочитај повеќе

Македонија го преслуша Кувајт

Македонската репрезентација запиша сигурна победа на првата контрола

Прочитај повеќе