Вести од месец Декември, 2021

Израел е следен на списокот на Македонија

По двете победи над Кувајт, Макеоднија во 2022 влегува со дуели со Израел

Прочитај повеќе

Толку беше од Кудуз во Вардар

Хрватскиот бек потпиша две и пол годишен договор со Динамо Букурешт

Прочитај повеќе

Словенија ја „збриша“ Хрватска

Противникот на Македонија со седум гола разлика славеше над големиот ривал

Прочитај повеќе

Лазаров: Јасна слика, видов како се однесуваат во неизвесен финиш

Македонија на два контролни натпревари го совлда Кувајт

Прочитај повеќе

Македонија со пресврт до победа над Кувајт

Македонија и Кувајт го одиграа и вториот контролен натпревар на Маврово

Прочитај повеќе