Вести од месец Ноември, 2021

ВИДЕО: Пенал што ќе се јавува во кошмарите

Украинецот Роман Чичикало шутираше пенал во рулет серијата. Шутираше, хм.

Прочитај повеќе

Флензбург без тренер и седум играчи во Букурешт

Ковид, повреди... Флензбург десеткуван против големиот романски проект

Прочитај повеќе

Заврши штрајкот, Металург утре на тренинг!

Металурзите утре ќе се вратат на тренинг

Прочитај повеќе

Келце пак ја бутна Барса, пораз и на Кил

Два атомски меча се играа вечерва во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Игор Карачиќ ќе добие понуда од Келце

Игор Карачиќ ќе добие нова понуда од Келце, Бранко Вујовиќ исто

Прочитај повеќе