Вести од месец Ноември, 2021

Вујо: Го делам разочарувањето со навивачите

Изјави по натпреварот Вардар - ПИК Сегед 27-30 (9-16)

Прочитај повеќе

Вардар запиша петта нула во ЛШ по ред

Петти пораз на Вардар по ред во ЛШ

Прочитај повеќе

Не му оди на Вардар, минус седум на полувреме

Вардар за 16 минути постигна само 1 гол

Прочитај повеќе

Флензбург ги олади Пасквал и Динамо

Германците во Романија дојдоа без тренер и без седум играчи

Прочитај повеќе

Вардар и вечерва без Куни Моралес

Куни Моралес го пропушта и вториот дуел со Сегед. Марко Мишевски исто.

Прочитај повеќе