Вести од месец Септември, 2020

ФОТО: Металург слави со Македонците во Цирих

ФОТО: Металург слави со Македонците од Швајцарија

Прочитај повеќе

Металург успеа! Ќе игра во група во Лига Европа!

Металург и Луцерн го одиграа своето во квалификациите за Лига Европа

Прочитај повеќе

Металург со минус еден на полувреме

Металург и Луцерн го одиграа првото полувреме во Цирих

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Одложен е мечот Сегед - Вардар

Втор меч од Лигата на шампионите на Вардар 1961 е одложен

Прочитај повеќе

Вардар седи на трње, бројни откази низ Европа

Ковид биланс пред неделните натпревари

Прочитај повеќе