Вести од месец Август, 2020

Годинава нема да има Фајнал Фор во Келн?

Во Германија нема да има публика до крајот на годината

Прочитај повеќе

СЕХА има „проблем“, се вика ЦСКА

Русите побарале замрзнување на нивниот статус, СЕХА има резерврна опција...

Прочитај повеќе

Му пресуди ли Меркел на СП Египет?

Германија забрани фестивали, публика на спортски настани, поголеми концерти...

Прочитај повеќе

Вознемирувачки рекорд: Динамо пријави 11 позитивни

Првенството во Русија почнува со проблеми

Прочитај повеќе

Елверум (ќе) бира пред кои 200 гледачи ќе игра

Норвешкиот тим со списоци за влез во сала

Прочитај повеќе