Вести од месец Август, 2020

ЛЕ: Не му оди на Бутел, во дебел минус уште на полувреме

Бутел Скопје го игра својот прв натпревар од квалификациите за ЛЕ

Прочитај повеќе

(ЛИНК): Бутел Скопје ја отвора евро-сезоната

Вечерва во Унгарија, Бутел Скопје ќе ја игра првата средба од квалификациите за Лига Европа, Линк за следење на натпреварот

Прочитај повеќе

Лемке и Хајневетер во карантин, Каралек доби нов договор...

Преглед на вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Металурзите (Ковид) негативни и спремни за Спачва

Металург во комплетен состав утре ќе ја пречека екипата на Спачва

Прочитај повеќе

Контроли: Играа Прилеп и Аеродром, Охрид и Е. Пелистер, Младост...

Неколку контролни натпревари се одиграа последниве два дена во Македонија

Прочитај повеќе