Вести од месец Август, 2020

ППД Загреб е следна мисија за Вардар 1961

Вардар беше посреќниот тим, призна тренерот Алушовски по натпреварот со Нексе. Колку долго ќе го следи среќата?

Прочитај повеќе

Откажан спектаклот во Веспрем, Кил нема да дојде

Откажан е прошталниот меч на големите ѕвезди на Веспрем

Прочитај повеќе

Вардар низ иглени уши на „Ф4“

Вардар низ иглени уши кон Задар

Прочитај повеќе

Металург со комотна предност ќе патува во Винковци

Металург вечерва ја отвори евро-сезоната во Македонија

Прочитај повеќе

Металург има плус пет на полувреме

Металург има убава предност на полувреме

Прочитај повеќе