Вести од месец Август, 2020

Протокол за ракометните клубови

Протокол за ракометни клубови

Прочитај повеќе

Струга со две нови имиња пред стартот на сезоната

Две нови имиња ќе има во составот на Струга за следната сезона

Прочитај повеќе

РФМ со сет мерки за помош на клубовите: Бесплатни тестови, укината котизација...

РФМ обезбеди услови за старт на првенството и помош на клубовите

Прочитај повеќе

Кањељас го искористи Ковид за операција

ПИК Сегед има пет рековалесцени во екипата

Прочитај повеќе

Чаир утре во ждрепка за ЕХФ Куп

Скопскиот тим за прв пат ќе излезе на меѓународна сцена

Прочитај повеќе