Вести од месец Јули, 2020

Тргнаа и битолчани, што можеме да очекуваме од нив?

Заврши паузата за битолчани, екипите веќе се на терен и почнува најтешкиот период, физички подготовки

Прочитај повеќе

КЛ7 ги почна подготовките за суперлигашката сезона

Новиот суперлигаш ги засука ракавите

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Ренато Сулиќ, Оле Рамел, Игор Арсиќ...

Најнови трансфери од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Стојчевски се реактивираше и потпиша за шведски клуб

Никола Стојчевски пред две сезони ја прекина кариерата, но тоа не била конечна одлука

Прочитај повеќе

Порто го купи најдобриот млад играч!

Играчот за кого тврдиме дека е најдобар млад играч во светот, потпиша за Порто

Прочитај повеќе