Вести од месец Јули, 2020

ЛИНК: Металург и Бутел добиваат противници во ЛЕ

Металург и Бутел Скопје денеска добиваат противници за првото квалификациско коло од Лига на Европа

Прочитај повеќе

(ФОТО) Металург денеска се комплетираше

Металург денеска тренираше во комплетен состав

Прочитај повеќе

Целје ќе одгледува црногорски таленти

Словенечкиот клуб потпиша договори со два црногорски бисери

Прочитај повеќе

Бонавентура најавија: Се укинува „центарот“ во ракомет

Француските судии најавија можна промена на две правила во ракометната игра до 2022

Прочитај повеќе

Санталов: Ако имав лизгалки, можеби ќе бев хокеар

Кога носиш патики со број 49, лизгањето на мраз не е опција

Прочитај повеќе