Вести од месец Јули, 2020

Спачва задоволна, ќе го изненадиме Металург

Хрватскиот дебитант, задоволен што добил атрактивен противник

Прочитај повеќе

ЛЕ: Каков противник доби Бутел Скопје?

Бутел Скопје доби незгоден, но не и непобедлив противник

Прочитај повеќе

ЛЕ: Спачва и винковачките „Гмазови“

Кој е противникот на Металург во квалификациите за Лига Европа

Прочитај повеќе

Хрвати и Унгарци за Металург и Бутел

Македонските екипи ги добија противниците за првото коло од Лига на Европа

Прочитај повеќе

Се повреди Расмус Лауге

Бекот на Веспрем среќен што нема да мора на операција

Прочитај повеќе