Вести од месец Јули, 2020

Трет играч на Келце е во аут

По Каралек и Трастарсон, потенцијално многу сериозен проблем би можел да има Анхел Фернандез

Прочитај повеќе

Ѓунѓеш се сомнева за меч во Скопје

Противникот на Бутел Скопје во квалификациите за Лига на Европа, е резервиран во поглед на тоа дека ќе се игра во Скопје

Прочитај повеќе

КЛ7 пријави двајца позитивни на Ковид 19

Двајца ракометари на Голден Арт КЛ7 се позитивни на Ковид 19

Прочитај повеќе

Двајца позитивни во Е. Пелистер 2, дел од екипата во изолација

Прв Ковид случај во Македонија по почетокот на подготовките. Двајца играчи на Е. Пелистер 2 се позитивни, клубот ги почитувал препораките, па само дел од екипата ќе биде изолиран

Прочитај повеќе

АЏИЌ: Вака нема да може да се игра ракомет

Вести од ракометна Европа, парови од ЛЕ...

Прочитај повеќе