Вести од месец Јануари, 2020

KОЛУМНА МЛАДЕН МИЛЕТИЌ: Lino, Srebrlino! Zvani Pub...

U Hrvatskoj se zbijali vicevi da mu je aplikacija poslala poruku „premašili ste predviđeni broj prijeđenih koraka u ovom danu“.

Прочитај повеќе

Начевски: Го извадив Славе од памет

Како изгледаше финалето од агол на македонскиот судија Ѓорѓи Начевски

Прочитај повеќе

КЛ7 и Металург со пехарите од првиот турнир

Одржан првиот меѓународен турнир за млади категории во организација на КЛ7

Прочитај повеќе

(ФОТО) Кралски дочек за сребрените Хрвати

Повеќе од 10.000 фанови се собраа на плоштадот да ги пречекаат сребрените ракометари

Прочитај повеќе

Веспрем се ослободи од Терзиќ и Мачковшек

Веспрем се ослободи од двајца играчи, а ќе донесе само еден како замена

Прочитај повеќе