Вести од месец Јануари, 2020

Лино ќе менува и назначува селектори во Хрватска

Нова улога за селекторот на Хрватска

Прочитај повеќе

Симовски и Куманово се разделија

Победникот на Купот ќе бара нов тренер за пролетниот дел

Прочитај повеќе

Одреден терминот за ждрепката за СП 2021

Македонија наскоро ќе го добие противникот во квалификациите за СП 2021

Прочитај повеќе

ЕХФ ВЕСТИ: Фалсификат секретар во Србија, нов селектор во Франција...

Србија немала легитимен генерален секретар од 2016 година

Прочитај повеќе

Википедија: Кирил Лазаров во Вардар

Според Википедија, Кирил Лазаров има нов клуб - Вардар

Прочитај повеќе