Вести од месец Декември, 2020

Битолчани вечерва ќе „навиваат“ за скопските екипи

Денеска се играат три средби од македонската Супер лига

Прочитај повеќе

Прекинато првенството на Бразил

Еден од финалистите има седум позитивни играчи

Прочитај повеќе

Приватни авиони ќе ги носат екипите на СП Египет

Египет ќе направи се за да се одигра мундијалот во предвидениот рок

Прочитај повеќе

Уште еден играч на Кил одби да оди на СП Египет

Чешка останува ослабена на претстојното Светско првенство

Прочитај повеќе

Распоредот во февруари е нехуман и неодржлив

Распоредот во Лигата на шампионите е невозможно да се одржи

Прочитај повеќе