Вести од месец Декември, 2020

Се спрема егзодус во Адемар

Изборна година, преговори со спонзор, истечени договори...

Прочитај повеќе

Јапонците први доаѓаат во Каиро

Првите гости на СП доаѓаат од Далечниот исток

Прочитај повеќе

Русите за СП се спремаат без Атман

Тимот на руската федерација се подготвува за настап на СП без некогашниот бек на Металург и на Вардар

Прочитај повеќе

Кој е прв фаворит за круната на Вардар?

Следно на дневен ред е Фајнал Фор во Келн

Прочитај повеќе

Уште три средби до спуштање на завесата

Утре ќе заврши првиот дел од Супер лигата

Прочитај повеќе