Вести од месец Декември, 2020

Екипите се поделија на Плеј оф и Плеј аут

Познато е како ќе изгледаат групите во Плеј оф и Плеј аут во пролетниот дел

Прочитај повеќе

E. Пелистер 2 со стил до Плеј оф

Битолчани ќе имаат две екипи во Плеј оф во пролетниот дел од сезоната

Прочитај повеќе

Палмарсон отпатува за Келн

Исланѓанецот ќе биде во тимот, но дали ќе игра...

Прочитај повеќе

ЛИНК: Кој ќе биде „Осмиот патник“?

Денеска завршува првиот дел од првенството во машка конкуренција во Македонија

Прочитај повеќе

Кил без леви крила во Келн

Магнус Ландин и Руне Дамке ќе го пропуштат Фајнал фор турнирот

Прочитај повеќе