Вести од месец Декември, 2020

Познат составот на Македонија за јануарските подготовки

Објавен списокот на репрезентативци за јануарските подготовки

Прочитај повеќе

Келн е за некого бајка, за некого кошмар

За некои екипи Келн и натаму е маѓепсаниот замок што не можат да го освојат

Прочитај повеќе

Кил во финале по епска битка со Веспрем

Натпревар што ќе се памети одиграа Кил и Веспрем. Во финале одат Германците

Прочитај повеќе

Раул, Хансен и ПСЖ пак со празни раце, Барса во финале!

Барса е првиот финалист на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Уште една ѕвезда на ПСЖ го пропушта Келн

Двајца позитивни играчи има ПСЖ во пресрет на полуфиналето

Прочитај повеќе