Вести од месец Декември, 2020

Барса извлече џокер за финалето

Домен Макуц финалето ќе го гледа од трибини, на терен ќе биде негов сонародник

Прочитај повеќе

СП ќе се игра во сала „Хасан Мустафа“

Огромна чест за претседателот на ИХФ во родниот Египет

Прочитај повеќе

Каде да гледате Финале на ЛШ и меч за трето место (ЛИНК)

Денеска е ден резервиран за врвен ракомет

Прочитај повеќе

Уште еден пикер и отажа на Германија за СП Египет

Трите најдобри германски пикери нема да играат на мундијалот во Египет

Прочитај повеќе

Брестовац: Составот стратегиски, да им дадеме шанса да се докажат

Селекторот Данило Брестовац за изборот на играчи за двата контролни натпревари со Чиле

Прочитај повеќе