Вести од месец Декември, 2020

Место дочек ги чека - карантин!

Норвешка денеска можеби ќе освои злато, но нема никој да ги дочека во Осло

Прочитај повеќе

Што ќе биде со Е. Пелистер и Металург во Европската лига?

Ако не се одиграат сите натпревари до одредениот временски рок, тогаш натпреварите ќе се решаваат со службен резултат

Прочитај повеќе

Вардар директно оди во елиминациите од ЛШ?

Вардар би можел во следното коло од Лигата на шампионите без оглед на резултатите

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Си оди Љубо Врањеш, Шиме Ивиќ во Лајпциг...

Тренерска смена во Кристијанштад, хрватскиот бек оди на следно ниво...

Прочитај повеќе

Се спрема реконструкција во Металург

Металург на пролет, ќе биде поинаков тим отколку што е есенва

Прочитај повеќе