Вести од месец Декември, 2020

Вести: Талант позитивен, Унгарија со натурализиран играч...

Вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Металург вечерва без двајца странци против Фајверс

Две од странските засилувања нема да бидат во составот на Металург на вечерашниот натпревар

Прочитај повеќе

Веспрем продолжи со шест играчи

Веспрем го задржа целиот тим и за следната сезона

Прочитај повеќе

Големата шанса за Металург во Европа

Металург вечерва на дуел со Фајверс од Австрија во Европската лига

Прочитај повеќе

Може ли Е. Пелистер 2 до второ изненадување?

Денеска се играат важни натпревари во Супер лигата, се решава конечниот изглед на табелата

Прочитај повеќе