Вести од месец Декември, 2020

Металург три кола без странците

Странските засилувања на Металург се ослободени од обврските да ги играат последните три меча од домашното првенство

Прочитај повеќе

Бод посветен на починатиот татко

Бодот беше испишан со посвета за Саше Ѓоргески

Прочитај повеќе

Металург испушти победа, но освои бод

Металург го одигра првиот меч на домашен терен во Европската лига

Прочитај повеќе

Металург со минус три на полувреме

Металург вечерва играше Европска лига против АОН Фајверс од Австрија

Прочитај повеќе

Ричардсон на суд со Габон

Француската легенда бара голема сума на пари од Габон

Прочитај повеќе