Вести од месец Декември, 2020

На СП ќе одат и тие што не во „Ростер од 35“

ИХФ го зголеми бројот на играчи што можат да се пријават на СП, но сега и тоа е малку

Прочитај повеќе

Српскиот ракомет од денеска го води жена

Голема промена на врвот на Ракометниот сојуз кај северниот сосед

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Екс играч на Металург се одомаќини во Базел

Вести и трансфери од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Милион евра ќе се делат во Келн

На 28 декември во Келн ќе се играат полуфиналните натпревари од минатата сезона во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Дизингер на СП, од Кил само навивачи

Германија е во лоша ситуација пред мундијалот во Египет

Прочитај повеќе