Германија и Франција заедно по СП 2029 и 2031

Познати се три кандидати за организацијата на машкото светско првенство во 2029 или во 2031 година

Прочитај повеќе

(ВИДЕО)ТОП 5 ГОЛОВИ: Еден од „избраните“ постигнат во Битола

ЕХФ ги селектираше најубавите голови од 11 коло на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

E. Пелистер ги испочитува шампионите

Убав гест на битолчани пред мечот

Прочитај повеќе

Врвен предизвик за Металари и Николовски

Младата македонска судиска двојка ќе суди меч на два фаворита за шампионска титула во ЛШ

Прочитај повеќе

Следен гостин во Битола е ПСЖ

ПСЖ во среда пред битолската публика

Прочитај повеќе

Аеродром не доби право за настап во Плејаут

РК Аеродром не доби право да настапи во пролетниот дел од Суперлигата

Прочитај повеќе

Хрватска има нов селектор!

Се чека само на официјална потврда дека исландскиот стратег доаѓа на чело на хрватскиот тим

Прочитај повеќе

Веспрем украде голман на Бенфика

Корпулентниот дански голман од Бенфика се сели во Веспрем

Прочитај повеќе

Ангеловски: Фаворити сме, но треба да играме како во ЛШ

Вечерва ќе се игра големото суперлигашко дерби. Во Битола ќе гостување екипата на Вардар 1961

Прочитај повеќе

Денеска е големото дерби, Е. Пелистер без Манасков

Ракометна еуфорија во Битола. Попладнево гостува Вардар 1961. Битката за титула во полна сила уште од првото коло

Прочитај повеќе