Грчевски го скрати списокот на Македонија

Списокот од 35 ракометарки, редуциран на 20 играчи кои конкурираат за двата дуела со Шпанија

Прочитај повеќе

Кадетите и јуниорите чекаат ждрепка за ЕП 2024

Македонските репрезентации од М18 и М20 Генерацијата наскоро ќе ги добијат противниците за ЕХФ Еуро

Прочитај повеќе

ХРС ги врати Гојун и Копљар во репрезентацијата

Хрватите немаат селектор, но мораа да објават список на играчи со кои ќе играат во квалификациите за ОИ Париз 2024

Прочитај повеќе

Македонија му пресуди: Швајцарија смени селектор предвреме!

Михаел Сутер не е веќе селектор на Швајцарија

Прочитај повеќе

Битола е спремна, салата е распродадена!

Билетите продадени за еден ден

Прочитај повеќе

Селекторот на Хрватска доби отказ

Со едногласна одлука е сменет селекторот на Хрватска

Прочитај повеќе

Oхрид со свои навивачи доаѓа во Бутел

Охриѓани во првото коло играат дерби со екипата на Бутел во Скопје

Прочитај повеќе

Се разделија Ловќен и Милошевиќ

Кратко траеше еуфоријата во Цетиње. Првиот план за враќање на старите патеки - не успеа

Прочитај повеќе

Грчевски селектираше за дуелите со Шпанија

Поширок список на ракометарки за дуелите со Шпанија

Прочитај повеќе

Столе и Аморим во новиот бран тренери

Познати ракометни личности почнаа обука за тренери

Прочитај повеќе