Не Египет, туку Тунис смени селектор

Египет најави дека нема да го задржи Парондо, па се предомисли. Затоа, пак, кај Тунис, нема простор за премислување. Репрезентацијата на Тунис, за прв пат во историјата на Африканскиот шампионат не успеа да освои медал и првенството го заврши на четвртото место, со пораз од Мароко во битката за бронзен медал. 

Сметката ја плати Сами Саиди. Тој дојде на кормилото на Тунис во 2020 година на местото на Тони Херона кој сега ја препородува репрезентацијата на Србија. 
Со Саиди на челот на тимот, Тунис беше непрепознатлив, особено во неговите редови има бројни познати играчи што играат во Европа. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk