Раководството на РФМ ги посети кадетките

Претседателот Живко Мукаетов и генералниот секретар на Ракометната федерација на Македонија, Филип Милошевски на денешниот тренинг во спортската сала Автокоманда ги посетија, поздравија и им посакаа успех на кадетските репрезентативки на Македонија​ кои се на подготовки за претстојниот ракометен мундијал.

Кадетската репрезентација и Селекторот Савевски после подготвителната етапа што ја одработија во Маврово, последните тренинзи во пресрет на Мундијалот ги одработува во Скопје. утрово беа во Борис Трајковски, попладнево во Автокоманда. 
Светсткото првенство почнува во сабота, а Македонија игра во група со Сенегал, Узбекистан и Иран. Две екипи продолжуваат во следната рунда.
Поплданевно, претседателот на федерацијата МукаетовПоврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk