Грчки тест за кадетите

Машката кадетска репрезентација на Македонија подготовките за настапот на ЕХФ Шампионатот ги продолжува на Маврово.Македонските кадети кои наскоро ќе патуваат за Летонија на ЕХФ Шампионатот подготовките ги продолжуваат на Маврово. 
Таму ќе одиграат и два контролни натпревари. Првиот е на распоредот утре, а противник ќе биде селекцијата на Грција. Против Грците ќе играме уште еден натпревар, пред подготовките за се преселат во Скопје од каде што ќе се патува за Летонија. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk