Филип Лазаров стана главен тренер

Поранешниот македонски репрезентативец Филип Лазаров за прв пат во кариерата, претстојната сезона ќе биде самостоен прв тренер на сениорски клуб. Наследник на Аце Јоновски на клупата на германскиот тим Интерактив е Филип Лазаров. Поранешниот македонски репрезентативец беше асистент, потоа беше привремено решение за клупата на германскиот регионален клуб, а сега е официјално промовиран за прв тренер на тимот. 

Интерактив, порано Ратинген е екипа што минатата сезона беше беше милимтери пред промоција во повисок ранг. Беше лидер во текот на целото првенство, но на клучните два од последните три натпревари прсти вмеша Ковид и клубот остана без посакуваниот пласман во повисок ранг. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk