Савевски одбра ракометарки за СП Македонија

Селекторот Љубомир Савевски одбра 20 ракометарки за Светското првенство во Македонија што почнува на 30 јули и завршува на 10 август. 


Женската кадетска репрезентација на Македонија на крајот на месецов ќе биде домаќин на Светско првенство што се игра во Скопје. 
Тоа ќе биде првото кадетско СП со 32 репрезентации, а ќе се игра и со новите изменети правила. 

РФМ го објави спиокот на селекторот Љубомир Савевски на кој се наоѓаат 20 ракометарки на кои смета за претстојниот мундијал. Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk