Србин ќе го менува Црногорецот во Струга

Истовремено кога беше објавено дека Владан Кастратовиќ од Струга се сели во Охрид, стружани објавија кој играч ќе го замени црногорскиот бек следната сезона. 
Дваесет и шестгодишниот српски среден бек (190 cm, 92 kg), Петар Бугариновиќ е новиот играч во редовите на струшкиот тим.
Тој во екипата на Струга доаѓа од тимот на Леотар Требиње. Претходно во кариерата има настапувано за Црвена Звезда, Морава и Смедерево.


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk