Кадетите ќе играат во чест на Марко Божиновски

Машката кадетска репрезентација составена од ракометари од 2004 годиште и помали ќе игра ревијален меч во чест на Марко Божиновски против соодветниот тим на Бутел Скопје, актуелен кадетски првак на Македонија. 


За селекторот Раде Стојановиќ ова ќе биде убава можност да ги провери силите со кои располага оваа селекција, па затоа на списокот се најдоа и интернационалци. 
Играчите собирот ќе го имаат на 13 мај, а еве за кои ракометари се одлучи Стојановиќ во овој момент. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk